top of page

שאלות נפוצות

 

כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות נפוצות, במידה ויש לכם שאלה שלא מופיעה כאן מוזמנים ליצור קשר. 

מהי הומאופתיה?

הומאופתיה הינה תורת ריפוי יעילה ובטוחה ולא מזיקה, אשר מותאמת בצורה אינדוידואלית לכל אדם תינוק, ילד או מבוגר ונותנת מענה לשורש הבעיה, למקור שיצא מאיזון ושולח את אותותיו לגוף ולנפש.
ההומאופתיה מביאה לאיזון בכל היבטי החיים – פיזי, נפשי- רגשי, מנטלי.
ההסתכלות היא על המכלול של האדם והבנה שהסימפטומים הם ביטוי של חוסר איזון פנימי שיש להשיב לסדר – לאיזון. 
המטרה של ההומאופתיה היא להשיב את האדם לבריאות ולשחרר עד כמה שאפשר את האדם מהמגבלות שלו.

01

מה פירוש השם הומאופתיה?

פירוש השם הומאופתיה - הומאו=דומה, פתיה = סבל, דומה לסבל.
וזהו העיקרון הראשון שעליו מתבססת ההומאופתיה, עקרון ה"דומה בדומה מרפא"
ריפוי בדומה. בשונה מרפואה אלופתית - (רפואה קונבנציונאלית) שמרפאה בשיטה של ניגוד, מנוגד לסבל.
היפוקרטס משבועת הרופאים דיבר על כך שישנם שני סוגים של ריפוי: אחד מנוגד והשני דומה.
עקרון הדומה אומר שכאשר נותנים חומר מסוים המוציא סימפטומים חולניים אצל האדם הבריא , יכול לרפא את אותם תופעות חולניות אצל האדם החולה.
דוגמאות לריפוי בדומה אפשר למצוא בכתבים עתיקים כמו בתנ"ך: פרשת המים המרים, נחש הנחושת, עגל הזהב ועוד.


 

כמה זמן קיימת ההומאופתיה

הומאופתיה קיימת כבר 200 שנה, ייסד אותה ד"ר סמואל הנמאן רופא גרמני , כימאי פיסיקאי שהבין שבמקום לעזור למטופליו הוא למעשה עושה מזיק להם עם תופעות לוואי של השיטה המונהגת, הוא חקר וגילה כתבים עתיקים חלקם אפילו מהתנ"ך שמתארים את חוק הדומה בדומה מרפא והוא הראשון שיישם זאת על גוף האדם. 

02

03

למה הומאופתיה יכולה לעזור?

הומאופתיה מטפלת באדם ולא במחלה, מרפאה את חוסר האיזון הפנימי העמוק ולכן הומאופתיה יכולה לעזור כמעט לכל תופעה של חולי בגוף האדם. מכיוון שנקודת ההבנה היא שלכל סימפטום בין אם פיזי או נפשי מגיע מחוסר איזון פנימי, כאשר חוסר האיזון הפנימי מתרפא כל הסימפטומים הנפשיים והפיזיים מתרפאים גם כן.
ולכן החל מדלקות חוזרות, בעיות נשימה, בעיות שינה, מערכת חיסון חלשה , בעיות מערכת עצבים , דכאון, פחדים, רגישות יתר ועוד..

04

בהחלט, חוסר איזון נפשי –רגשי, מגיע בדרך כלל מטראומה או אירוע שהשאיר חותם על המערכת הרגשית
והומאופתיה נהדרת בלרפא פצעים רגשיים – נפשיים,
לדוגמא: ילד שמגיע עם בעיות התנהגות קשות שהתחילו לאחר שהסבא נפטר, הילד והסבא היו קשורים בקשר מיוחד ברגע שהסבא נפטר הילד חווה אובדן וצער כל כך עמוק שלא ידע איך להכיל זאת, בעזרת ההומאופתיה מרפאים לילד את העצב והיגון וכל הסימפטומים האחרים שבאים לידי ביטוי בבעיות התנהגות ואלימות קשות, לאט לאט מתאזנים והוא חוזר להיות שמח, רגוע, וכבר לא מתעצבן מכל דבר קטן.. וזו רק דוגמא קטנה מיני רבים.

 

האם הומאופתיה יכולה לעזור עם בעיות רגשיות - נפשיות? 

05

האם צריך להאמין בהומאופתיה בכדי שזה תעבוד? 

מרכיב האמונה בטיפול הומאופתי אינו הכרחי.
אני מטפלת בתינוקות וילדים רבים שאינם יודעים שהם מקבלים "תרופה"  ומתרפאים במהירות ובקלות מהמחלה שאחזה בהם. 

06

כיצד מתנהל טיפול בהומאופתיה?

בהומאופתיה הפגישות הם אחת 4-6 שבועות, הפגישה הראשונה הינה פגישת אבחון שאורכה כשעה וחצי-שעתיים, בהם הלקוח נשאל על כל היבטי חייו – בין היתר על אופיו תחביביו, איכות השינה, כמובן על הסימפטומים הפיזיים או הרגשיים איתם הגיע,
בתום הפגישה נבחרת בקפידה הרמדי ההומאופתית המדוייקת ביותר עבורו.
הזמנת הרמדי ההומאופתית מתבצעת בבית מרקחת הומאופתי והרמדי שהוזמנה נשלחת ללקוח. הלקוח נוטל את הרמדי ההומאופתית לפי ההוראות שניתנו, וזה מה  שמביא את הריפוי והשינוי.
לאחר מכן כמדי חודש מתבצעת פגישת מעקב, שבו בודקים מה השתנה ומה עוד לא ובהתאם לכך עושה שינויים בתדירות הלקיחה, בעוצמה וכו'..

07

האם בטוח לתת טיפול הומאופתי לתינוקות ונשים בהריון?

כמובן! הומאופתיה הינה שיטת ריפוי עדינה, מאוד יעילה וללא תופעות לוואי, ולכן מומלץ מאוד להיעזר בהומאופתיה בהריון ולתינוקות אפילו בזמנים הראשונים לחיים..   

08

09

ממה מופקות הרמדי'ס ההומאופתיות הכנות הומאופתיות?

הכלי של הומאופתיה לריפוי הינו ע"י הרמדיס ההומאופתיות תפקידם לעורר את כוחות הריפוי הפנימיים של כל אחד בצורה אינדוידואלית.
ישנם מעל 5000 רמדיס הומאופתיות שמופקות מכל דבר שקיים בטבע: מעולם המינרלים, מהצומח ומעולם החי. מתוך כל אלו יש לבחור בקפידה את האחד שמתאים למכלול המאפיינים והסימפטומים של האדם שמגיע לטיפול, וזו המומחיות שלי. הרמדיס ההומאופתיות מיוצרות בבתי מרקחת בתהליך רוקחי מפוקח. הרמדי'ס אינן מכילות כלל חומרים כימיים או תרופתיים כלשהם.

האם ישנם תופעות לוואי להכנות הומאופתיות?

ההכנות ההומאופתיות אינן מכילות חומרים כימיים כלל ולכן אין להן תופעות לוואי, והן בטוחות לשימוש בכל גיל , מגיל ינקות ועד לגיל הזהב. 

10

מתי מומלץ להגיע לטיפול הומאופתיה ?

מומלץ להגיע לטיפול בהומאופתיה כאשר מתחילים להרגיש שהדברים לא חוזרים לאיזונם וישנה בעיה המפריעה לתפקוד היום יומי, בין אם רגשי או פיזי. כאשר מגיעים בשלבים הראשונים למחלה אפשר למנוע שנים של צריכת תרופות כימיות עם תופעות לוואי שונות. 

11

ממה חשוב להימנע בזמן תהליך הומאופתיה ?

בזמן טיפול הומאופתי רצוי להימנע ממוצרים שמכילים קפאין , קפה במיוחד, מנטה, וריחות חריפים, אך הגישה שלי היא המלצה להימנע כמה שניתן, מי שאינו יכול להפסיק קפה מומלץ שיוריד עד למינון הנמוך שהוא מסוגל. 

12

איך מתאימים הומאופתיה לתינוקות וילדים?

בזמן אבחון לתינוקות וילדים אני מקשיבה לתיאורים והאיפיונים מההורים וגם מתבוננת בקשב רב להתנהלות התינוק או הילד בקליניקה.
מאוד חשוב תיאור ההריון והלידה, זהו חלק משמעותי ביותר בטיפול עם ילדים, אפשר לראות במקרים רבים חוויות שהאם חוותה במהלך ההריון ממשיכים עם הילד לשלבים הבאים של חייו. 

13

האם הכנות הומאופתיות יכולות לעבוד ביחד עם תרופות קונבנציונאליות?

בהחלט כן. אין בעיה לעבור תהליך הומאופתי מוצלח ביחד עם נטילה של תרופות קונבנציונליות. אין שום התנגשות. מניסיוני במקרים רבים במהלך הטיפול ההומאופתי לקוחות רבים הצליחו להפחית את השימוש בתרופות, זאת לאחר ייעוץ ופיקוח מלא של הרופא המטפל כמובן.
 

14

bottom of page