top of page

הומאופתיה לתינוקות וילדים


בעבודתי כהומאופתית מגיעים אליי הרבה תינוקות וילדים הסובלים מבעיות שונות החל מכאבים בעת בקיעת שיניים, דלקות אוזניים, קשיי עיכול, אלרגיות, מחלות אוטואימוניות, הפרעות קשב וריכוז, פחדים ועוד.. במשך השנים אני רואה את ההומיאופתיה עוזרת להרבה מאוד ילדים ומאזנת הרבה משפחות, כך שהילדים יכולים לגדול ולהתפתח בצורה בריאה וחזקה יותר. 

עיכוב התפתחותי


עיכוב התפתחותי אצל תינוקות וילדים
 

לכל תינוק וילד יש את קצב ההתפתחות האישית שלו,  אך ישנם ילדים שמעט מאחרים בקצב ההתפתחות ביחס לילדים אחרים בני גילם.
טיפול הומאופתי בילדים עם עיכוב התפתחותי, מאוד עוזר לאזן את הילד ולדחוף את קצב ההתפתחות כמה מדרגות קדימה. 
לדוג' ל. בן 3 הגיע עם עיכוב התפתחותי, קשיים בדיבור, מסתגר, לא מתקשר עם הילדים אחרים, נמצא בעולם הדמיוני שלו, מאוד חסר שקט ומאוד מקובע באוכל, כל ארוחה זה מלחמה, לא מוכן לטעום שום דבר חדש. 
דיווח לאחר חודשיים: יש זרימה טובה יותר, פחות קשה איתו, פחות מתעקש, יותר גמיש לשינויים, יש יותר פתיחות, התחיל להשתתף בפעילויות בגן, יש לו 2 חברים חדשים. ובאוכל זה יותר זורם, הוא נפתח גם בתחום הזה, מוכן לטעום דברים חדשים. הללויה. 
דיווח לאחר 5 חודשים: ישנו שיפור מאוד משמעותי.

 

אסתמה, שיעול ובעיות נשימה

ניתן לאזן את הילד משורש הבעיה עם הומאופתיה כך שהאסתמה, השיעול ובעיות הנשימה נרפאים מעצם חיזוקו של כוח החיים. 

אסתמה , שיעול ובעיות נשימה שונות לרוב נובעות מאלרגיה אשר גורמת להפרשת ריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה וחוסם את הקנה, מקשה על הוצאת אוויר מהריאות
הטיפול הקונבנציונלי התרופתי לרוב הינו משאפים וסטרואידים. 
הטיפול ההומאופתי באסתמה הוא יעיל בטוח וללא תופעות לוואי. 
בהומאופתיה ישנם כ 328 רמדי'ס הומאופתיות היעילות לטיפול אסתמה , מתוך כל אלו צריך למצוא את המדוייקת ביותר לילד, תוך התייחסות למכלול המרכיבים הפיזיים הנפשיים והאישיותיים השונים וזאת המומחיות שלי. 


לדוג' י. בת שנתיים וחצי, הגיעה לטיפול בשל אסתמה, קוצר נשימה, ושיעולים, סובלת מהתקפי אסתמה וקוצר נשימה אחת לשבועיים, היא כל הזמן חולה, מאוד קטנה לא מצליחה לעלות במשקל... 

 

דלקות אוזניים 


דלקות אוזניים היא מחלת הילדות השכיחה ביותר . 

חשוב לדעת שישנה דרך נוספת, הומאופתיה היא יעילה בטוחה וללא תופעות לוואי, מפחיתה משמעותית שימוש באנטיביוטיקה וביקורים אצל הרופא. 

בהומאופתיה יש לנו כ 236 רמדי'ס הומאופתיות שיעילות לדלקות אוזניים, המומחיות שלי לבחור את האחת מתוך כל אלו שמדוייקת עבור הילד, תוך התייחסות למכלול המאפיינים שלו, קצב ההתפתחות, מחלות נוספות,  שינה, פחדים, אופי ועוד. לכל ילד שמגיע עם דלקות אוזניים נבחרת עבורו רמדי הומאופתית אחרת, מכיוון שלכל אחד חוסר האיזון מגיע מטראומות אחרות - מעבר דירה, כניסה לגן, לידה של אח חדש ועוד רבות הסיבות ואותן יש לברר בכדי לרפא את שורש הבעיה.
לדוגמא:  ע' ילדה בת 6, פנו לטיפול בעקבות בעיות קשב וריכוז וחוסר שקט גדול אצל הילדה. בין היתר הילדה סבלה גם מבעיית שמיעה חריפה - לאחר דלקות אוזניים רבות ונוזלים באוזניים היא הגיע למצב של איבוד שמיעה באוזן אחת ושמיעה של 35% באוזן השנייה...

 

שקד שלישי 


הילד נוחר בלילה? מנוזל בלי סוף? כדי לבדוק אם ישנו שקד שלישי
שקד שלישי הינו אדנואיד, רקמת חיבור הממוקמת בלוע שהמטרתה הינה ללכוד וירוסים ולייצר נגדם נוגדנים, יש ילדים שהרקמה הזו מוגדלת ובכך מהווה קושי נשימתי ולכן יהיו נחירות ולרוב גם נזלת כרונית. 

הטיפול ההומאופתי בילד עם שקד שלישי הינו יעיל בטוח וללא תופעות לוואי, יכול למנוע ניתוחים והתערבויות רפואיות. 

גילי. בת 9, הגיעה לטיפול הומאופתי בשל שקד שלישי, וגם אלרגיות נוראיות, התעטשויות, נזלת כל הזמן קיימת בלי סוף. נושמת דרך הפה, נוחרת בלילה.
במהלך פגישת האבחון בתחילת הטיפול ההומאופתי התאמתי לה את הרמדי ההומאופתית המדוייקת ביותר עבורה לכל המכלול גם הפיזי וגם הרגשי....

 

ADD ADHD הפרעות קשב וריכוז

 

הפרעות קשב וריכוז
מבחינה הומאופתית רוב ההפרעות הקשב והריכוז נובעות ממקור רגשי, טראומה או  ארוע שהשאיר חותם על הילד בהריון, בלידה או בשנת הינקות הראשונה, מחקרים מראים שישנו קשר בין הפרעת קשב וריכוז לבין חוסר גבולות ותרבות הצריכה המערבית שכוללת בתוכה תזונה לקויה עודף פחמימות וסוכרים.
ישנם מקרים המראים שהפרעת קשב וריכוז הינה ממקור אורגני, תורשתי מההורים.
מבחינה הומאופתית בין אם מדובר בבעיה אורגנית, תורשתית או בעיה רגשית בהומאופתיה מטפלים באדם כשלם בצורה הוליסטית עמוקה ושורשית.   ​
לדוגמא: ע'.ילד בן 7 אשר סבל מהפרעות קשב וריכוז הפסיקו לו את הרטלין מכיוון שהרטלין יצר אצלו תופעות לוואי קשות - כאבי בטן קשים עצירויות, הילד באופיו מאוד עליז, הליצן של הכיתה דעתו מוסחת מכל דבר קטן, כל הזמן באי שקט זז על הכיסא, הילד מבולבל. התלונה המרכזית שהוא מעופף וחולמני גם כשהוא לבד בהכנת שיעורי בית...

 

דיסלקציה דיסגרפיה


דיסלקציה מאובחנת כבעיה מולדת שאינה ניתנת לריפוי , אך בהומאופתיה ניתן להחזיר לאיזון, לריפוי גם הפרעות מולדות גנטיות, כפי שניתן לראות במקרה המתואר:
ילד כבן 10 עם אבחון של דיסלקציה ודיסגרפיה קשה ביותר, בין היתר הילד סבל מהתפרצויות זעם ואלימות.
לאחר קבלת הרמדי ההומאופתית המתאימה לו ביותר, ההורים בישרו על שיפור ניכר בהתנהגות... 

 

 

bottom of page