top of page

 תסמונת קדם ווסתית, PMS וכאבי מחזור

 

מי לא מכירה את "הימים הנוראים" של לפני המחזור? את רגישה את עצבנית, הגב כואב, השדיים גדושים הבטן נפוחה וכואבת,  וכל מילה קטנה מקפיצה אותך...

 

מחקרים מצביעים על כך שכ-85% מהנשים והנערות מדווחות על תופעות PMS קדם ווסתיות וכאבי מחזור, כשאצל כל אישה מופיעים כאבי המחזור והתופעות בעוצמות שונות ובאזורים שונים בגוף. כל אלה גורמים לרבות מהן להחמיץ ימי עבודה, להפסיד לימודים, לוותר על בילויים ובעיקר -  לחכות שהימים האלו יעברו. גם אם התקופה הזאת נמשכת שבועיים או יומיים, נעים זה לא.
 
הטיפול הרפואי הנפוץ למרבית מהתופעות, הוא שימוש בגלולות למניעת הריון או משככי כאבים כגון אקמול, אופטלגין ועוד.

 

ישנה אופציה נוספת, טבעית, ללא תרופות כימיות וללא תופעות לוואי. הומאופתיה.

ההומאופתיה מסתכלת על האדם כשלם ורואה קשר הדוק בין כל חלקי הגוף והנפש.
זוהי תורת ריפוי המביאה לחיזוק בכוח החיוני הפנימי של האדם. ע"פ תורה זו לכל אדם ואדם מותאמת רמדי הומאופתית שנותנת מענה למכלול הסימפטומים שלו.

כאשר ישנה התאמה מדויקת בין הרמדי ההומאופתית לבין האדם, מתרחש ריפוי יסודי ועמוק.

 

י' בת 22, סובלת כבר שנים רבות ממחזור לא סדיר, PMS וכאבי מחזור מאוד קשים עם דימום כבד.  
ב pms לפני המחזור היא מתעצבנת בקלות, תוקפת, צועקת על האנשים שסביבה , חסרת סבלנות, מתפרצת, מרגישה שכל הדם גועש בתוכה, כל זה קורה עד לרגע שמקבלת מחזור ואז משהו נרגע קצת, כל המצב הזה מאוד מקשה עליה לתפקד ולנהל מהלך של חיים תקינים. היא בחרה שלא לקחת גלולות והגיעה לטיפול הומאופתי.

כאשר נשאלה על אופיה – היא אדם מאוד נלהב, מדברת הרבה, רוצה להיות שחקנית, אוהבת לדבר שעות בטלפון, לפעמים היא גם בלי כוונה גורמת לסכסוכים וריבים, היא מקנאה באנשים אחרים הרבה.

לאחר שקיבלה את הרמדי ההומאופתית המתאימה לה, כאבי המחזור התחילו לרדת בהדרגה, כמות הלחץ והעצבים ירדו משמעותית, וההר געש שכל הזמן מחפש מפלט החוצה אצלה נרגע, ממצב שהיא נטלה כמויות גדולות של משככי כאבים כל חודש, היא יכלה בקלות לעבור את המחזור החודשי ללא התערבות של חומרים כימיים בגוף.   


ט' בת 41 גם היא סובלת מתופעות pms וכאבי מחזור, אצלה זה בא לידי ביטוי בחרדות שעולות ומתגברות לפני המחזור ,חוסר בטחון ופחדים רבים בקשר לבריאות שלה ושל הילדים שלה. קשה לה לתפקד היא נכנסת ממש להתקפי חרדה לפני מחזור. כל הזמן מודאגת למצב הכלכלי ולתהליך הבניה של העסק בו היא עובדת, היא קצת עגלגלה ומאט איטית.
הייתי צריכה להתאים לה רמדי אשר יש לה תפקיד בבניה של דברים, עסוקה בבריאות ואיטית 

לאחר קבלת הרמדי שהותאמה עבורה, התחילה להרגיש חזקה יותר, הביטחון עצמי שלה עלה, כמו כן תופעות כאבי המחזור ירדו משמעותית, החרדות התאזנו ונפתרו היא הגיעה להישגים גבוהים יותר בעבודה, מערכות היחסים בבית השתפרו מאוד. והכי חשוב היא הפכה מאדם חרד לאדם שמח.

 

חשוב להבין שבהומיאופתיה איננו מטפלים רק בסימפטום אחד, אלא מסתכלים על המכלול הנפשי והפיזי של האדם. על מנת להתאים רמדי מדויקת לאדם יש לקחת בחשבון מאפייני אישיות, הרגלי אכילה, שינה, חלומות, טראומות שונות במהלך החיים, חוויות ילדות ועוד.. המחזור החודשי הינו רובד אחד מיני רבים אשר נלקחים בחשבון.

 

לסיכום: עם טיפול הומאופתי תוכלי לא רק להפחית בצורה משמעותית את כאבי המחזור והתופעות הקדם ווסתיות אלא גם לחזק את כל מערכות הגוף והנפש, לחזור לאיזון ולתפקוד מלא, עם יותר אנרגיה, יותר שמחה, והרבה פחות כאבים.

למידע נוסף וקביעת תור ניתן ליצור קשר בטלפון 052-3392921

 

bottom of page